20 Şubat 2011 Pazar

Leyla ile Mecnun: Yok Böyle Komedi!

Fragmanlarını izleyip, heyecanla beklediğimiz bir Onur Ünlü şaheseri "Leyla ile Mecnun" dizisi Trt 1'de başladı. Başladı ama ne başlayış, ilk 2 bölümüyle kırdı geçirdi. Televizyon karşısında oturup hiç bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum. "Leyla ile Mecnun" sadece komedi unsurları içermiyor, başlı başına bir komedi.


Dizinin yeni bölümleri Çarşamba akşamı 22.10'da, bölüm tekrarları ise Salı,Çarşamba ve Perşembe günleri 16.30'da Trt 1'de yayınlanıyor. 23 Şubat Çarşamba akşamı dizinin 3. bölümü ekrana gelecek. Dilerim ki bu kaliteli yapım uzun soluklu olur. Trt'de yayınlanması reyting kaygısı taşımaması adına ayrı bir sevindirici unsur tabi ki.

Başrollerde Mecnun rolünde Ali Atay ve Leyla rolünde güzelliğiyle ekrana kitleyen Ezgi Asaroğlu var. Ahmet Mümtaz Taylan ve Asuman Dabak ise dizinin diğer ağır topları. İlk bölümüyle beraber dizinin inanılmaz bir absürdizm içereceğini hemen anladık. Zira dizide rüyasına girdiği adamın ertesi gün evinde yaşamaya başlayan bir aksakallı dede var ! Kahkalarla gülmemiz için her detay düşünülmüş, her sahne ince esprilerle süslenmiş. Sık sık karşılaştığımız flashbackler harikulade.

İşte diziden bir enstantane:
Mecnun çölde bitkin bir şekilde dolaşmaktadır ve az ilerde bir büfe görür. Yaklaşır ve şu diyalog gerçekleşir:
-Hocam bi soğuk su versene ordan
-Valla yeni koydum, ılık biraz
- Ne diyosun yaa?!

Birbirinden güzel enstantanelerin geçtiği ve ak sakallı dedenin Mecnun'a verdiği öğütlerin kısa canlandırmalarıyla güldüren çöl sahnesini aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.
Daha fazla video paylaşımı yapmıyor ve sizlere diziyi izlemenizi tavsiye ediyorum. İddaa ediyorum, Türk televizyon tarihinin en komik dizilerinden bir tanesi. Özellikle dizinin ikinci bölümünde kahkahalar atmaktan kendimi alamadım. Hepimizin hayatından bir şeyler bulabileceğimiz tadda bir komedi. Mecnun'un annesinin zoruyla perde takışı ve annesiyle pazara gidip poşetleri taşıması eminim ki hepimizin yaşadığı şeylerdir. Bu ve bunun gibi bütün unsurları birbirinden komik detaylarla birleştirmiş bir kahkaha tufanı "Leyla ile Mecnun"

Dizinin Trt sayfasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.trt.net.tr/televizyon/sayfa/detay.aspx?pid=23124

"Leyla ile Mecnun" Umut Sarıkaya karikatürleri tadında, zekice esprilerle bezenmiş ve birbirinden komik göndermeler yapan, ilk defa bir Türk dizisine 10 üzerinden 10 verdiğim bir yapımdır. İzlemeyenlerin mizah adına çok şey kaçıracağına eminim. Bu başarılı yapım için yönetmen Onur Ünlü'nün, senarist Burak Aksak'ın ve tüm Trt ekibinin ellerine sağlık.

Yazımı tüm okuyanlara da şimdiden iyi seyirler diliyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder